650 tys. testów na koronawirusa?

koronawirus covid scrabble

Ten post dostępny jest także w języku: English

W polskich laboratoriach znajduje się w tej chwili 150 tys. testów na koronawirusa, a zakontraktowanych jest kolejne 500 tys., poinformował w piątek w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prawdopodobnie, liczba 150 tys. odnosi się do wszystkich testów, które do tej pory trafiły do laboratoriów. Jakiś czas wcześniej, MZ informowało bowiem, że placówek rozdysponowało najpierw 50 tys., a później 100 tys. testów. Wykonywanych jest około 6 tys. testów na dobę, a możliwości przerobowe laboratoriów to 8 tys. próbek. Mają one sukcesywnie rosnąć.

Według Ministerstwa, wskutek wprowadzonych w Polsce ograniczeń udało się osiągnąć redukcję zakaźności na poziomie 24,5%. Oznacza to, że bez przyjętych restrykcji, liczba zdiagnozowanych pacjentów mogłaby w obecnej chwili wynieść 8,5 tys. Celem jest redukcja na poziomie 50%.

Według stanu na niedzielę, 5 kwietnia, liczba przebadanych w Polsce próbek w kierunku koronawirusa przekroczyła 80 tys. Jednocześnie, łączna liczba zdiagnozowanych zakażonych w Polsce to 4,1 tys. 94 osoby zmarły.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *