Adam Żarnowski nowym dyrektorem generalnym Walmark Polska

Ten post dostępny jest także w języku: English

Adam Żarnowski został nowym dyrektorem generalnym firmy Walmark Polska. Na stanowisku tym zastąpił Mariusza Osińskiego.

Adam Żarnowski z wykształcenia jest ekonomistą po krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje w branży farmaceutycznej. Przez wiele lat zajmował się rynkiem OTC – począwszy od Roche, gdzie odpowiadał za sprzedaż leków bez recepty, poprzez Plivę gdzie był dyrektorem Działu OTC. Pełnił również funkcję dyrektora generalnego działu Consumer Health w Pfizer.

Przez wiele lat związany był z firmami Santen i Almirall. Tam także był dyrektorem generalnym – początkowo na Polskę, później na Czechy, Słowację, Bułgarię, Rumunię i Węgry. Przed przejściem do Walmarku pracował w Bausch Health/Valeant, gdzie odpowiadał za szeroki segment produktów Rx (okulistyka, pulmonologia, ortopedia, onkologia), OTC i szpitalnych.

Firma Walmark jest w gronie kilkunastu największych producentów suplementów diety w Polsce, pod względem wartości sprzedaży. Do kluczowych produktów spółki należą Sinulan, Pneumolan, Urinal, Marsjanki oraz Permen.

Od kilku lat Walmark notował jednak znaczący spadek sprzedaży. Głównym zadaniem nowego dyrektora będzie odwrócenie spadkowego trendu sprzedaży – poprzez efektywną promocję istniejących marek i nowe wprowadzenia. Jak powiedział Żarnowski dla PMR, Polska ma stać się znów jednym z kluczowych rynków dla Walmarku.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *