Adamed zainwestuje 230 mln zł

Próbówki w laboratorium

Ten post dostępny jest także w języku: English

Adamed, jeden z czołowych polskich producentów farmaceutycznych, planuje rozbudowę zakładów pod Łodzią, informuje Puls Biznesu. Firma zamierza skorzystać ze strefowych zwolnień podatkowych.

Korzyści z działalności w ŁSSE

Spółka pod koniec grudnia 2019 r. otrzymała decyzję o wsparciu w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Adamed skorzysta ze strefowych zwolnień podatkowych, które wyniosą co najmniej 81,1 mln zł, a maksymalnie blisko 93 mln zł. Cała wartość projektu rozbudowy szacowana jest na 230-310 mln zł.

Adamed jest jedną z 25 firm, które zdecydowały się w ubiegłym roku zainwestować w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Zakłady pod Łodzią

Grupa Adamed posiada zakłady w Pabianicach oraz Ksawerowie. W obu zakładach firma zatrudnia ponad 660 osób. W 2018 r. spółka otworzyła w Pabianicach fabrykę, która zajmuje się badaniami i rozwojem. Dzięki niej możliwe jest prowadzenie efektywnych prac badawczo-rozwojowych nad produktami leczniczymi. Inwestycja pochłonęła 30 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Adamed planuje uruchomić nową fabrykę do 2020 r., i ma ona podwoić zdolności produkcyjne spółki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *