Altos Labs odwróci proces starzenia?

Altos Labs

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jeff Bezos inwestuje w startup Altos Labs, który będzie zajmował się badaniami dotyczącymi odwracania procesu starzenia. Firma chce opracować technologię, która pozwoli „przeprogramować biologicznie” ludzki organizm, tak aby można było zregenerować postarzone komórki. Podobnymi projektami interesuje się wielu zamożnych przedsiębiorców, m.in. Larry Page czy Peter Thiel.

Altos Labs to firma założona na początku 2021 r., która pozyskała finansowanie w wysokości 270 mln dolarów. Jej celem jest znalezienie skutecznej metody odmładzania komórek, które zostały już postarzone. Firma ma pracować na komórkach laboratoryjnych, które mają być później wstrzykiwane do ciał pacjentów. Zespół Altos Labs tworzą specjaliści bioinżynierii i biotechnologii, a każdy z pracowników będzie otrzymywał rocznie 1 mln dolarów wynagrodzenia. Do pracy nad projektem zaproszono doktora Shinya Yamanaka, laureata Nagrody Nobla z 2012 r., który zajmuje się badaniami nad somatycznymi komórkami macierzystymi. Według zapowiedzi już wkrótce ma zostać opublikowana pierwsza praca naukowa wyjaśniająca proces „przeprogramowania biologicznego”, która przygotują specjaliści z Altos Labs.

Jedną z osób inwestujących w startup jest Jeff Bezos, który w ostatnim czasie interesuje się rozwojem różnego typu technologii. Właściciel spółki Amazon poprzednio zaangażował się w projekt umożliwiający komercyjne loty w kosmos, a teraz postanowił częściowo sfinansować badania nad odwróceniem procesu starzenia. Nie jest on pierwszym zamożnym przedsiębiorcą, który interesuje się badaniami nad przedłużeniem życia, a innymi osobami inwestującymi w podobne projekty są m.in. Larry Page z Google oraz Peter Thiel z PayPal.

Podobne wpisy