Ambitne plany inwestycyjne AstraZeneca

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ponad 1,5 mld zł chce zainwestować w Polsce w latach 2018-2022 koncern farmaceutyczny AstraZeneca. Wartość inwestycji w latach 2018-2019 znacząco przewyższy przychody spółki ze sprzedaży leków refundowanych w Polsce, ujawnił prezes AstaZeneca Pharma Poland, Jarosław Oleszczuk, w rozmowie z Pulsem Biznesu.  W 2017 r. inwestycje wyniosły 267 mln zł.

Przyszłe inwestycje mają stanowić głównie inwestycje w ludzi. Koncern zatrudnia obecnie w Polsce około 1,6 tys. osób, z czego blisko 900 w globalnym centrum badawczo-rozwojowym w Warszawie. Centrum to koordynuje ponad 60% badań klinicznych prowadzonych globalnie przez AstraZeneca. Za rok personel w Polsce ma liczyć łącznie 1,8 tys. osób.  Największy wzrost zatrudnienia planowany jest właśnie w centrum B+R, gdzie uruchomione mają zostać nowe działy. Docelowo, centrum ma jeszcze w większym stopniu koordynować badania klinicznej wczesnych faz.

W przyszłym roku AstraZeneca rozpocznie również program wsparcia dla polskich start-upów, które mogą zwiększyć potencjał spółki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *