Artur Białkowski dla PMR: porady zdalne stanowią około połowę wszystkich kontaktów z lekarzami Medicover

Recepcja Centrum Medicover

Ten post dostępny jest także w języku: English

Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych, Członek Zarządu Medicover Sp. z o.o. w komentarzu dla PMR opowiada o rozwoju usług telemedycznych w placówkach Medicover. Firma nie postawiła jednak jeszcze kropki nad i, dlatego rozwój telemedycyny będzie nadal ważnym punktem w strategii Medicover. Jakie jeszcze plany będą realizowane? O tym w materiale poniżej.

Pandemiczne remedium

Pandemia koronawirusa pozwoliła nam wzmocnić model opieki nad pacjentem, opierający się na połączeniu wizyty stacjonarnej z tzw. e-wizytami. W minionym roku wyposażyliśmy blisko 3 tysiące lekarzy w narzędzie telemedyczne, co pozwoliło na uruchomienie bezpiecznych porad telefonicznych, zarówno z lekarzami internistami, rodzinnymi, jak i specjalistami. Taka zdalna konsultacja mogła dla pacjenta skutkować otrzymaniem zaleceń, ale i e-Recepty, e-Zwolnienia, czy e-Skierowania – jeśli wskazane były dodatkowe badania lub bezpośrednia wizyta w naszym centrum. Nasze e-wizyty cechuje duża rzetelność, m.in. dlatego, że w Medicover od lat funkcjonuje elektroniczna dokumentacja medyczna. Lekarz mając wgląd w historię pacjenta, jego wyniki badań etc. może udzielić kompleksowej porady – nawet na odległość. Pacjenci szybko docenili możliwości, jakie niesie ze sobą telemedycyna, co odzwierciedlają wyniki badań satysfakcji i biznesowe statystyki. W okresie pandemii odnotowaliśmy 20-krotny wzrost liczby porad telefonicznych, a zainteresowanie to wciąż się utrzymuje na wysokim poziomie – podaje Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych, Członek Zarządu Medicover Sp. z o.o.

Popularne są wszystkie specjalności, w tym najczęściej opieka podstawowa: internista, pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, ale także tacy specjaliści jak endokrynolog, kardiolog lub dermatolog i – nieco zaskakująco – ginekolog. Obecnie porady zdalne stanowią około połowę wszystkich kontaktów z lekarzami Medicover, a satysfakcja przewyższa nawet tę po wizycie stacjonarnej osiągając poziom NPS 83 (ocena zadowolenia z usługi i chęć jej polecenia innym).  85 procent pacjentów deklaruje, że taki rodzaj kontaktu z lekarzem jest łatwy i intuicyjny, a 70 procent zauważa, że w ten sposób udało się rozwiązać problem zdrowotny lub skrócić czas jego rozwiązania. Mamy więc uzasadnione przypuszczenia, że trend telemedycyny pozostanie z nami na dłużej, w większym wymiarze – wyjaśnia Artur Białkowski.

W zdrowym ciele zdrowy duch…

W 2021 r. chcemy testować i wdrażać najlepsze spośród nowatorskich rozwiązań służących do zdalnej diagnostyki, co istotnie wpłynie na kształt naszej oferty. Będziemy wprowadzać możliwości zdalnej diagnostyki, np. zestawy do zdalnego badania w domu w przypadku infekcji i chorób dróg oddechowych, monitorowania chorób przewlekłych itd. Bardzo obiecującym obszarem jest także teledermatologia, czyli zdalna ocena zmian skórnych. Tych potencjalnych możliwości jest bardzo wiele – mówi Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych w Medicover.

Mamy również ambicję, by wzmacniać naszą pozycję w świecie sportu i rekreacji. Popularna oferta benefitów pozapłacowych OK System od tego roku funkcjonuje pod szyldem Medicover Sport, a nasze portfolio zasiliły sieci klubów sportowych –  Fitness World i Holmes Place.

To, co pozostaje niezmienne, to nasze holistyczne podejście do kwestii zdrowia. Chcemy świadczyć kompleksowe usługi w zakresie zdrowia i wellbeingu, w dalszym ciągu oferując rozwiązania wpływające na zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne pacjentów, pracowników, wszystkich entuzjastów zdrowego trybu życia – kończy Białkowski.

Artur Białkowski, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych, Członek Zarządu Medicover
Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku prywatnej opieki zdrowotnej w raporcie PMR: „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *