Artur Chabowski nie będzie już prezesem Mabionu

Artur Chabowski Mabion

Ten post dostępny jest także w języku: English

Artur Chabowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Mabionu, polskiej spółki biotechnologicznej. Wejdzie ona w życie 30 czerwca.

Artur Chabowski: Moja misja wypełniona

Decyzja Artura Chabowskiego ma związek z zakończeniem jednego z kluczowych etapów w drodze do rejestracji leku biopodobnego MabionCD20 w Europie. „Czuję, że moja misja została wypełniona, a sama spółka znajduje się obecnie w bardzo dobrej kondycji” – powiedział Chabowski cytowany w komunikacie.

Tym kluczowym etapem jest złożenie odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków (EMA). Pozwala to na kontynuację procedury rejestracyjnej w Unii Europejskiej. Obecnie EMA weryfikuje odpowiedzi złożone przez spółkę. Mabion spodziewa się kolejnej rundy pytań za około dwa miesiące.

Nowy prezes Mabionu do 30 czerwca

Artur Chabowski ze spółką Mabion związany jest od 2009 r. Funkcję prezesa pełnił od grudnia 2016 r. Wcześniej był członkiem zarządu i członkiem rady nadzorczej firmy.

Mabion poinformował w komunikacie, że rozpoczął już proces poszukiwania nowego prezesa. Będzie przed nim stało kilka kluczowych zadań. Pierwszym jest rozpoczęcie trzech nowych projektów leków biopodobnych, co jest zaplanowane już na drugą połowę 2019 r. Ponadto, w planach jest rozwój kliniczny leku MabionMS. Spółka chce również zarejestrować MabionCD20 w USA.

Docelowa struktura zarządu, wraz z podziałem kompetencji, zostanie przedstawiona do 30 czerwca.

Więcej informacji w raporcie PMR: Rynek leków biologicznych i biopodobnych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *