Automatyczna kabina do walki z koronawirusem

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polski startup – firma Celius – wprowadza na rynek urządzenie do automatycznej dezynfekcji. Ponadto, kabina ma dokonywać automatycznego pomiaru temperatury oraz skanować twarz wchodzącej osoby. Automatyczna kabina może zdezynfekować nawet 300 osób w przeciągu godziny i ma być wykorzystana do walki z koronawirusem.

Kabina – wybór wersji w zależności od potrzeb

Obecnie, oferta na polski rynek obejmuje trzy wersje kabin. Wybór uzależniony jest od potrzeby firmy oraz nasilenia ruchu. Najbardziej zaawansowana kabina TDC 12 to kanał do dezynfekcji, ważący ponad 250 kg. Przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji kabina automatycznie skanuje twarz człowieka za pośrednictwem mikrofal, mierzy temperaturę analizując obraz termiczny i ma możliwość zapisywania rysów twarzy badanej osoby.

Cały proces przebiega automatycznie a komendy wydawane są w języku polskim. Jeśli człowiek ma wyraźnie podwyższoną temperaturę ciała urządzenie uruchamia alarm dźwiękowy. Jeśli temperatura jest w normie osoba badana przechodzi do części dezynfekującej urządzenia poprzez śluzę.

Zakup najbardziej zaawansowanej wersji kabiny  to koszt około 40 tys. zł, najtańsza wersja kosztuje natomiast ponad 20 tys. zł. Urządzenia jest dostępne również w leasingu. Ma ono ułatwić proces walki z koronawirusem.

Pierwsza kabina w Polsce

Pierwsza kabina w Polsce została już sprowadzona i jej praca testowa rozpoczęła się w hotelu Holiday INN w Józefowie koło Warszawy. Pierwsze testy zostały przeprowadzone na pracownikach hotelu oraz byłych operatorach polskich formacji specjalnych, wyspecjalizowanych w zakresie bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego z firmy Alpha One.

Warto zaznaczyć, że do dezynfekcji używany jest certyfikowany polski produkt firmy Bio ActiW, który jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Preparat ma potwierdzone skuteczne działanie przeciwko wirusom, w tym COVID-19, dlatego może być wykorzystany do walki z koronawirusem.

Rozwiązanie dedykowane jest między innymi dla galerii handlowych, hoteli, szpitali czy szkół.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *