Aviva chce sprzedać aktywa w Polsce?

Justyna Domienik-Karłowicz nową prezes Centrum Medycznego Mavit

Ten post dostępny jest także w języku: English

Aviva, firma działająca na rynku ubezpieczeń i oferująca m.in. ubezpieczenia zdrowotne, poszukuje chętnych na zakup swoich aktywów w Polsce – wynika z nieoficjalnych informacji podanych przez Bloomberg. Cena takiej transakcji mogłaby wynieść nawet 1,5 mld €.

Aviva wyjdzie z Polski?

Aviva, firma działająca na rynku ubezpieczeniowym, poszukuje chętnych do zakupu swoich aktywów w Polsce, poinformował Bloomberg. Cena tej transakcji może sięgnąć 1,5 mld €. Sprzedaż miałaby się rozpocząć w styczniu 2021 r., a wśród potencjalnych nabywców Bloomberg wymienił Allianz, Generali, Nationale-Nederlanden i PZU.

W listopadzie, podczas prezentacji wyników za I-III kw. 2020 r. Aviva poinformowała, że bada różne możliwości dla swoich biznesów w Europie, w tym w Polsce, oraz w Azji. Niemniej jednak, Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce poinformował, że nie musi to oznaczać sprzedaży działalności w Polsce, choć taka opcja jest również możliwa.

Aviva w Polsce jest częścią międzynarodowej Grupy Aviva, w Polsce jest obecna od 1992 r. Głównym obszarem działalności Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie i długoterminowe inwestycje, ale firma oferuje także grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla firm i klientów indywidualnych, fundusze inwestycyjne.

Trudny rok dla rynku prywatnej opieki zdrowotnej

Aviva w Polsce działa także na rynku prywatnej opieki zdrowotnej i oferuje ubezpieczenia zdrowotne. Wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, uwzględniając wydatki na leki i nieleki, wyniosła w 2019 r. ponad 58 mld zł i wzrosła o około 10% r/r. Obecny rok jest trudnym okresem dla tego segmentu rynku, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i kryzys całej gospodarki, wynika z raportu PMR “Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *