AXA & Comarch: Ubezpieczenie z… opaską medyczną

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma ubezpieczeniowa AXA i spółka informatyczna Comarch Healthcare wprowadzają na rynek wspólny produkt, informuje Puls Biznesu. Będzie to polisa na życie wraz z inteligentną opaską medyczną.

Bezpieczeństwo i opieka, nie finanse

Według spółek, jest to pierwszy tego rodzaju produkt na rynku. Został on stworzony głównie z myślą o seniorach. Do tej grupy trudno jest bowiem dotrzeć z polisą na życie, ze względu na wysoką składkę, rosnącą z wiekiem. Produkt może być również przeznaczony dla przewlekle chorych ludzi młodych (próg wiekowy dla ubezpieczenia nie został bowiem określony). Koszt produktu to 200 zł opłaty aktywacyjnej (jednorazowa) i 99 zł miesięcznej składki. Suma ubezpieczenia wypłacana w przypadku śmierci jest jednak symboliczna. Według spółek bowiem, ideą produktu jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i opieki osobom starszym.

Jak informuje przedstawiciel AXA cytowany przez Puls Biznesu, najbliższe miesiące będą testem popytu, ryzyka i technologii. Spółka nie wyklucza, że w przyszłości opaska będzie dodatkiem prewencyjnym do każdej polisy na życie. AXA rozważa również inne powiązane produkty – np. urządzenie monitorujące oddech dołączane do świadczenia z tytułu urodzenia dziecka.

Opaski wykonały 105 mln badań

Inteligenta opaska medyczna (Bransoletka Życia) to jeden z flagowych produktów Comarch Healthcare. Produkt, będący rozwiązaniem telemedycznym, to nic innego jak urządzenie wyposażone w kartę SIM i system geolokalizacji. Mierzy on na bieżąco parametry życiowe użytkownika i przesyła do centrum monitoringu. Jeśli wyniki są niepokojące, następuje kontakt z użytkownikiem lub wysłanie pogotowia ratunkowego.

Comarch dostarcza opaski seniorom w ramach współpracy z samorządami terytorialnymi, sprzedaje je również na rynku. Jak informuje Puls Biznesu, wszystkie aktywne bransoletki wykonały w sumie ponad 105 mln badań. Z bransoletek aktywnie korzysta około 7 tys. osób.  Opaskę medyczną rozwija również PZU.

A jak będzie wyglądał rynek ubezpieczeń i telemedycyny w Polsce 2020-2021? O tym powiedzą praktycy podczas forum PMR Forum Private Healthcare 2021 już 10 września 2020 r. Więcej informacji tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *