Bioton nie ma szczęścia do Chin

cukrzyca glukometr strzykawka insulina

Ten post dostępny jest także w języku: English

Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedziała firmie Bioton umowę na dostawy i dystrybucję insulin na rynku chińskim. Pierwotnie miała ona obowiązywać do 2025 r.

Harbin wini siłę wyższą

Według Harbin Gloria Pharmaceuticals, zasadniczą przyczyną wypowiedzenia umowy są zmiany na chińskim rynku farmaceutycznym. Spółka stwierdza, że skutkuje to wystąpieniem siły wyższej. Ponadto Harbin poinformował, że nie jest w stanie zrealizować uzgodnionych w umowie prognoz sprzedaży, w tym minimalnej ilości zamówień. Bioton już wcześniej raportował problemy z realizacją umowy przez Harbin. Miało to skutkować brakiem realizacji minimalnych wartości zamówień i wpływać negatywnie na wyniki finansowe firmy w 2018 i 2019 r.

Wobec powyższego, umowa ulegnie automatycznemu rozwiązaniu po sześciu miesiącach od wystosowania wypowiedzenia. Bioton będzie analizował kwestie prawne, w celu podjęcia dalszych kroków.

Nie udało się także z Bayerem

To nie pierwszy raz, kiedy Bioton ma problemy na rynku chińskim. W 2009 r. spółka podpisała analogiczną umowę z Bayerem. Miała ona obowiązywać 15 lat, ale również została zakończona przed czasem, w 2015 r.

W 2018 r. Chiny były drugim największym rynkiem zbytu Biotonu, po Polsce, i odpowiadały za 11% sprzedaży (Bioton SA). W pierwszym kwartale 2019 r. był to udział na poziomie 12%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *