Cosmedica rozwija nowy koncept

liscie miety cytrynka olej

Ten post dostępny jest także w języku: English

Sieć apteczna Cosmedica rozwija nowy koncept paraaptek. Placówki działające pod nazwą Zdrowy Punkt posiadają szeroką ofertę zdrowej żywności i kosmetyków naturalnych.

Pierwszy Zdrowy Punkt w Warszawie

Od stycznia 2019 r. Zdrowy Punkt działa w galerii handlowej Renova na warszawskim Bródnie, donoszą Wiadomości Handlowe. Mieści się on przy aptece Cosmedica. Placówka oferuje szeroki asortyment produktów z kategorii health and beauty. Są to między innymi zdrowa żywność, żywność funkcjonalna i ekologiczna (np. soki, wyciągi, herbaty) czy też naturalne i organiczne kosmetyki (w tym sprzedawane na wyłączność marki włoskie). Zdrowy Punkt posiada w ofercie również naturalne suplementy diety czy też naturalne produkty do dbania o dom.

Na miejscu można skorzystać z konsultacji fizjoterapeuty i fizjologia żywienia. Cyklicznie organizowane są również konsultacje zdrowotne (np. badanie piersi) oraz dni z marką i konsultacje dermokosmetyczne.

Będą kolejne placówki

Jak wynika z danych PMR, Grupa Cosmedica liczy około 70 aptek. Placówki Grupy zlokalizowane są zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach i w szpitalach.

Cosmedica powstała w 2003 r., a od 2013 r. rozwija placówki w ramach nowego konceptu. Kładzie duży nacisk na produkty OTC, zwłaszcza dermokosmetyki. Rozwój Zdrowych Punktów jest więc spójny z dotychczasową strategią firmy. Punkt w Warszawie ma charakter pilotażowy, ale sieć planuje dalszy rozwój konceptu.

Rozwój placówek z szeroką ofertą innych niż leki produktów OTC jest jednym z bardziej widocznych trendów na rynku aptecznym w Polsce. Tego typu placówki pozwalają na większą promocję produktów i dotarcie do szerszego grona klientów. Paraapteki rozwijają m.in. Ziko (Ziko Dermo), Hebe i Apteki Europejskie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *