Dent-a-Medical z wnioskiem o upadłość

wykres giełdowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Dent-a-Medical 30 stycznia br. złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Spółka podała, że spowodowane jest to sytuacją, że zobowiązania pieniężne przekraczają wartość jego majątku. Stan ten utrzymuje się przez ponad 24 miesiące.

Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego

Złożony wniosek dotyczy otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego w formie układu, a w przypadku nieprzychylenia się sądu do wniosku, o ogłoszenie upadłości.

Dent-a-Medical poinformowała, że jej bezsporne zobowiązania wymagalne mają wartość ok. 39 tys. zł. Spółka ponadto posiada ok. 88 tys. zł kredytów i pożyczek. Natomiast roszczenia sporne wnoszone systematycznie przez spółkę Medihelp mają wartość pond 300 tys. zł.

Spadek przychodów

Firma zajmuje się tworzeniem spersonalizowanych programów opieki stomatologicznej dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oferowanie usług odbywa się poprzez ogólnopolską sieć partnerskich klinik stomatologicznych. Posiada ona 312 placówek partnerskich na terenie całego kraju.

Spółka Dent-a-Medical poinformowała w komunikacie giełdowym, że jej przychody ze sprzedaży w IV kw. 2019 r. ulegną zmniejszeniu o 50% w porównaniu do I i II kw. 2019 r. Powodem spadku jest zmniejszenie liczby klientów.

W II kw. 2019 r. spółka rozpoczęła działania operacyjne w drugim, nowym segmencie działalności – handlu hurtowym w branży materiałów izolacyjnych dla budownictwa i rolnictwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *