Diagnostyka COVID-19 z użyciem aplikacji

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Synektik udostępnia szpitalom w Polsce aplikację InferRead CT Lung COVID-19. Jest to innowacyjne oprogramowanie umożliwiające szybkie wykrywanie choroby COVID-19 podczas badania płuc z użyciem tomografii komputerowej (TK), podaje firma w komunikacie.

TK w diagnostyce COVID-19

Aplikacja bazuje na sztucznej inteligencji (AI) dokonując szybkiej analizy badań TK przy wykorzystaniu wiedzy zdobytej w trakcie badań innych pacjentów na całym świecie. Rozwiązanie pozwala na  wykrycie choroby wywołanej koronawirusem COVID-19 nawet w początkowej fazie rozwoju. Dostęp do wyników i raportów AI dla badań tomografii komputerowej płuc pod kątem COVID-19 odbywa się za pośrednictwem autorskiej platformy Synektik: Zbadani.pl.

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie InferRead CT Lung COVID-19 zostało stworzone przez międzynarodową firmę InferVision. Firma specjalizuje się w tworzeniu inteligentnych, samouczących się aplikacji wspierających diagnostykę obrazową.

Synektik udostępnia aplikację

Użycie aplikacji wspiera radiologów w szybkiej i dokładnej ocenie stanu zdrowia pacjenta. Jak podaje Synektik, aplikację można stosować m.in.  do równoczesnego wykrywania i segmentacji zmian chorobowych, zmierzenia objętości zmian zapalnych czy obliczenia objętościowego odsetka zmian chorobowych w płucach. U zdiagnozowanych pacjentów aplikacja ułatwia m.in. śledzenie progresji choroby COVID-19 porównując bieżące wyniki badań ze zrealizowanymi wcześniej.

Obecnie, aplikacja jest udostępniana nieodpłatnie przez Grupę Synektik szpitalom w Polsce. Jednocześnie, rozwiązanie stosowane jest już w wielu krajach na świecie, między innymi w Chinach, Japonii, Niemczech, Włoszech czy Francji.

Na temat aktualnych trendów i prognoz rozwoju rynku diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej będzie można podyskutować z ekspertami PMR na Forum PMR Private Healthcare 2021 już 10 września.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *