Duże zmiany w Master Pharm

tabletki kapsulki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Master Pharm, producent kontraktowy suplementów diety, zdecydował o zmianie realizowanej strategii. Jednym z działań jest sprzedaż 100% udziałów w spółce zależnej Avet Pharma. Miały również miejsce zmiany kadrowe w zarządzie spółki.

Master Pharm sprzedał Avet Pharma

Zmiana realizowanej strategii zakłada skupienie się przez Master Pharm na produkcji kontraktowej suplementów diety. Ten pion działalności został zidentyfikowany jako najbardziej perspektywiczny. Spółka wycofuje się natomiast z dystrybucji suplementów diety pod markami własnymi. Dlatego też, Master Pharm podjął decyzję o sprzedaży 100% udziałów w spółce zależnej Avet Pharma na rzecz osoby cywilnej. Cena zbycia to 1 tys. zł. Według Master Pharm odzwierciedla to jednak wartość Avet Pharma, a tak niska cena wynika m.in. z zadłużenia spółki.

Następnym krokiem ma być odkupienie przez Master Pharm portfolio marek własnych od Avet Pharma. Później obie spółki podpiszą umowę dystrybucyjną, na mocy której Avet Pharma będzie dystrybutorem produktów Master Pharm. Zarząd spółki liczy, że transakcja ta umożliwi wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucji marek własnych na wyniki grupy.

Rezygnacje członków zarządu

Master Pharm poinformował jednocześnie o zmianach w zarządzie spółki. Miały one skutek natychmiastowy tzn. na dzień 20 grudnia. Rezygnację złożył Rafał Biskup, prezes zarządu Avet Pharma i członek zarządu Master Pharm. Tomasz Grzesiek i Marek Gołaszczyk nie są już również członkami Rady Nadzorczej spółki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *