Medicover rozwija pierwsze w Polsce ekologiczne centrum stomatologiczne

Pierwsze w Polsce ekologiczne centrum stomatologiczne rozwija Medicover

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover Stomatologia rozwija ideę „Rytuału Uśmiechu”, w ramach której przez cały 2021 rok w Polsce otwierane były placówki stomatologiczne. Teraz format „Rytuału Uśmiechu” dostępny jest również w wersji ECO. Pierwsza z takich placówek, o powierzchni 419 m2 i dysponująca dziewięcioma gabinetami powstała w warszawskim kompleksie biurowym Spark.

Ważnym aspektem „zielonej stomatologii” jest sposób, w jaki nowa placówka dba o dobre samopoczucie pacjentów. Wystrój centrum przypomina bardziej kawiarnię lub hotelowe lobby niż zwykły gabinet stomatologiczny, sprzyjając relaksowi przed wizytą. Stonowane oświetlenie i muzyka jazzowa mają wykazywać działanie uspokajające.

W Medicover Stomatologia w Spark „zielone” akcenty można znaleźć na każdym kroku, m.in. w sposobie i sposobie organizacji przestrzeni. Wiele mebli w centrum zbudowanych jest z materiałów pochodzących z odzysku, takich jak stare deski ze stodoły. Są też meble z obiegów zamkniętych znanych sieci, a także meble z materiałów odnawialnych i łatwe do recyklingu.

Kluczowe jest również kompleksowe podejście do leczenia ludzi. W nowej placówce pacjenci znajdą 9 gabinetów stomatologicznych oraz lekarzy 11 różnych specjalności, m.in. chirurgii stomatologicznej, periodontologii, implantologii, protetyki i ortodoncji. Do dyspozycji jest również fizjoterapeuta stomatologiczny i stomatolog dziecięcy, czy nawet naturalne terapie poprawiające wygląd skóry twarzy i szyi.

Klinika wyposażona jest w najnowocześniejsze technologie, w tym pracownię diagnostyki obrazowej oraz salę zdjęciową, w której są dokumentowane postępy leczenia pacjentów. Z kolei pacjenci poddawani znieczuleniu mają dostęp do sali pooperacyjnej.

Placówka w kompleksie Spark jest dziewiątą w Polsce, która działa w oparciu o ideę „Rytuału Uśmiechu”, z czego siedem otwarto w 2021 roku w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Gdyni, Gdańsku i Bielsku-Białej. Flagowa lokalizacja konceptu, usytuowana na Placu Konstytucji w Warszawie, działa od końca 2020 roku.

Medicover Stomatologia to obecnie 64 nowoczesne obiekty, które zapewniają pełną gamę zabiegów stomatologicznych. O leczenie pacjentów dba kompetentny zespół ekspertów, w skład którego wchodzą lekarze dentyści, higienistki, asystentki stomatologiczne oraz recepcjonistki.

Wartość rynku usług stomatologicznych w Polsce, rozumianego jako wartość sprzedaży usług stomatologii zachowawczej, ortodoncji i protetyki z implantologią, wyniosła w 2020 r. 8,6 mld zł (segment publiczny i prywatny). Stanowiło to spadek o 24% rok do roku, wynika z najnowszego raportu PMR pt. „Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”. W ocenie PMR, rok 2021 jest dobrym okresem dla tego rynku, na co niewątpliwie wpływa większy popyt na różnego rodzaju usługi, niż to miało miejsce w 2020 r […]

PMR: Stomatologia z dobrymi perspektywami na przyszłość

 

Więcej informacji o rynku usług stomatologicznych przedstawiono w raporcie PMR: „Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026″.

Podobne wpisy