EMC sprzeda szpital?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wszystko wskazuje na to, że szpital powiatowy w Kamieniu Pomorskim zostanie sprzedany. EMC w drugim tygodniu października poinformowało o rozmowach spółki z powiatem na temat sprzedaży swoich udziałów.

EMC rozpoczyna negocjacje

EMC poinformowało w komunikacie o rozpoczęciu negocjacji, które mają na celu ustalić warunki sprzedaży Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Szpital został wydzierżawiony spółce w 2008 r. Wówczas umowa została podpisana na 20 lat.

Jak czytamy w komunikacie EMC: „Rozpoczęcie negocjacji zmierzających do sprzedaży Szpitala św. Jerzego za „symboliczną złotówkę” wynika z faktu, iż Spółka nie jest w stanie zapewnić obsługi Szpitala w zakresie oczekiwanym przez władze Powiatu, a także z odpowiedzialności społecznej i troski o dobro mieszkańców Powiatu Kamieńskiego.”

Szpital św. Jerzego

Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim zapewnia opiekę stacjonarną i ambulatoryjną w ramach kontraktu z NFZ, jak również usługi prywatne. Placówka świadczy usługi medyczne na oddziałach chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych (w tym szybka diagnostyka chorób układu krążenia), chorób dziecięcych oraz anestezjologii i intensywnej terapii. W szpitalu wykonywane są również badania laboratoryjne, badania endoskopowe przewodu pokarmowego (gastroskopia, kolonoskopia, endoskopia kapsułkowa), pełen zakres badań USG i RTG, jak również EKG spoczynkowe i wysiłkowe, Holter EKG i Holter RR.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *