Aktualności Inwestycje

FM Logistic rozbuduje centrum w Błoniu dla Polpharmy

fm logistic flota

FM Logistic, międzynarodowy operator logistyczny, ogłosił rozbudowę centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Błoniu pod Warszawą. To efekt podpisanej niedawno długoterminowej umowy o współpracy z firmą Polpharma, informuje wnp.pl.

FM Logistic zainwestuje ponad 60 mln zł

Umowa pomiędzy FM Logistic a Polpharmą dotyczy kompleksowej obsługi magazynowej i transportowej całego portfolio tej drugiej firmy w Polsce. Oznacza to, że z magazynu w Błoniu realizowana będzie centralna dystrybucja produktów Polpharmy wytwarzanych przez 5 zakładów w Polsce. Obiekt stanie się centralną hurtownią i i platformą dystrybucji farmaceutyków.

FM Logistic zainwestuje w rozbudowę centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych (według firmy, największego takiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej) około 60 mln zł. Rozpoczęcie operacji w nowej hurtowni planowane jest na II kwartał 2020 r. Po zakończeniu inwestycji, platforma w Błoniu będzie miała powierzchnię prawnie 92 tys. metrów kwadratowych i pojemność ponad 140 tys. palet.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Share This