Fundusz Sprawiedliwości wsparł ponad 140 szpitali

sprzet medyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Fundusz Sprawiedliwości wyposażył w latach 2019-2020 ponad 140 polskich szpitali w specjalistyczny sprzęt medyczny. Łącznie 51 mln zł trafiło m.in. na respiratory, aparaty EKG, RTG, USG i systemy diagnostyki obrazowej.

Fundusz gromadzi środki zasądzone od sprawców przestępstw i przeznacza je m.in. na wsparcie ofiar, które zostały poszkodowane w wypadkach drogowych będących skutkiem przestępstw. Fundusz w latach 2019-2020 wyposażył ponad 140 szpitali w całym kraju w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Dla przykładu, blisko 5 mln zł dotacji dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku, pozwoliło m.in. wzbogacić wyposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej placówki. Innowacyjny system diagnostyki obrazowej jest bezpieczniejszy dla pacjentów niż tradycyjne zdjęcia rentgenowskie, ze względu na wielokrotnie niższą dawkę promieniowania, a także umożliwia sprawniejsze i bezpieczniejsze badanie m.in. kręgosłupa pacjentów poszkodowanych w wyniku przestępstw.

Również dzięki wsparciu Funduszu w Klinice w Otwocku powstał pierwszy na Mazowszu oddział replantacyjno-rekonstrukcyjny. Środki pozwoliły m.in. na zakup sprzętu, w tym nowoczesnego mikroskopu operacyjnego, który umożliwia replantację i rekonstrukcję rąk i palców. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego mikroskopu, od tego czasu w klinice wykonano już 79 operacji replantacji rąk i palców.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *