Grupa Blue Medica: Przejęcia i otwarcia

grupa blue medica przychodnia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Blue Medica, działająca w segmencie prywatnej opieki zdrowotnej, rozwija swoją działalność. Sieć, która w 2021 r. planuje mieć 20 przychodni, przejęła ostatnio Centrum Medyczne Sandomierska z Kielc. W październiku planuje otworzyć nową przychodnię w Krakowie.

Grupa Blue Medica wchodzi do Krakowa

W połowie sierpnia, Grupa Blue Medica poinformowała o przejęciu Centrum Medycznego Sandomierska. Placówka ta działa w Kielcach i oferuje świadczenia POZ oraz komercyjne wizyty u lekarzy specjalistów. W przychodni funkcjonuje również punkt zabiegowy, punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych oraz punkt szczepień.

Od 1 października rozpocznie natomiast działalność Przychodnia Studencka w Krakowie. Zlokalizowana ona będzie na terenie kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej. W ramach placówki będzie funkcjonować sześć gabinetów lekarskich. Dla studentów świadczenia POZ, a także wizyty u ginekologa i dermatologa będą realizowane w ramach kontraktów z NFZ.

Ambitne plany rozwojowe sieci

Po przejęciu placówki w Kielcach, Grupa Blue Medica prowadzi 13 placówek zlokalizowanych w całej Polsce. Działalność sieci koncentruje się na województwie łódzkim, gdzie prowadzi m.in. Centrum Medyczne Volver w Radomsku oraz Centrum Medyczne Zgierska i Przychodnię Studencką w Łodzi. Przychodnie dla studentów Grupy Blue Medica działają również w Lublinie i Toruniu. Do sieci należy również placówka Noble Medicine w Warszawie, która oferuje konsultacje lekarzy specjalistów na poziomie premium.

Od 2017 r. udziałowcem Grupy jest fundusz WinVentures, który zainwestował w spółkę 30 mln zł. Zarząd firmy ogłosił w lipcu, że rusza z drugą rundą akwizycji, przewidzianą na lata 2019-2021. Sieć chce przejmować głównie placówki o profilu POZ. Nie zamierza koncentrować się na segmencie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, ale nie wyklucza akwizycji prywatnych szpitali oferujących świadczenia komercyjne.

Więcej na temat największych sieci prywatnych firm medycznych w raporcie PMR: Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *