Grupa LUX MED inwestuje w segment prywatnych szpitali

lux_med

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa LUX MED, największy prywatny operator placówek medycznych w Polsce, przejmie Centrum Medyczne Mavit Sp. z o.o. To już kolejna inwestycja grupy w segment prywatnych szpitali. Tym razem chodzi o placówki działające w obszarze okulistyki.

Przejęcie dwóch prywatnych szpitali przez Grupę LUX MED

Centrum Medyczne Mavit jest operatorem szpitala okulistycznego i ośrodka diagnostycznego w Warszawie oraz prowadzi szpital specjalistyczny w Katowicach, gdzie świadczone są usługi w zakresie okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii. Sprzedającym jest fundusz Resource Partners, który w 2010 r. nabył większościowy udział w przejmowanej spółce. W placówkach Mavit łącznie zatrudnionych jest ponad 100 lekarzy.

Grupa LUX MED w segmencie szpitalnym

Warto zaznaczyć, że to już kolejna inwestycja Grupy LUX MED w segment szpitali. Przykładowo, na początku 2017 r. grupa otworzyła szpital onkologiczny Elbląska Magodent w Warszawie. Przed tą transakcją Grupa LUX MED była właścicielem sześciu szpitali na terenie Warszawy i Łodzi oraz oddziału szpitalnego w Bełchatowie.

„Transakcja ta doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działa LUX MED i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki szpitalnej. To kolejny ważny krok w rozwoju grupy, który pozwoli nam świadczyć nowoczesne i wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki, laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej” – komentarz prezes Grupy LUX MED, cytowany w informacji prasowej ISBnews.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *