Grupa LUX MED: otwarcia i przejęcia

lux_med

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pomimo końca roku, Grupa LUX MED, jedna z największych prywatnych firm medycznych w Polsce, nie zwalnia tempa.

Od grudnia Grupa przeniosła dwie swoje przychodnie do nowych lokalizacji. Chodzi o placówki w Gorzowie Wielkopolskim i Piasecznie. Pierwsza z nich mieści się teraz przy ulicy Walczaka, zamiast ulicy Górczyńskiej. Przychodnia w Piasecznie zmieniła natomiast lokalizację z ulicy Powstańców Warszawy na nowo otwartą galerię handlową N-Park w Starej Iwicznej.

Jednocześnie, w połowie grudnia Grupa poinformowała o kolejnym przejęciu. LUX MED nabył 100% udziałów w NZOZ Ultramedic Centrum Medyczne Sp. z o.o.  Przychodnia Ultramedic mieści się w Bielsku-Białej (województwo śląskie) i oferuje konsultacje POZ, lekarzy specjalistów i badania medycyny pracy, a także badania diagnostyczne. Zatrudnia około 60 lekarzy. To pierwsza placówka LUX MED w Bielsku-Białej i kolejna na Śląsku w ostatnich miesiącach (we wrześniu Grupa uruchomiła przychodnię w Katowicach).

LUX MED rozwija się również organicznie.  W styczniu 2019 r. zapowiada uruchomienie dwóch nowych placówek w Bydgoszczy i Krakowie.  Centrum Medyczne w Bydgoszczy mieścić się będzie przy ulicy Fordońskiej i będzie drugą przychodnią Grupy w tym mieście. W Krakowie LUX MED posiada w sumie ponad 10 przychodni pod markami Lux Med i Medycyna Rodzinna. Nowe centrum mieścić się będzie przy ulicy Opolskiej, w nieznacznej odległości od działającej już przychodni Grupy. Dotychczasowa placówka nadal będzie oferować całodobowe świadczenia lekarzy internistów, działać tam będzie również centrum infekcyjne.

Jak wynika z danych PMR, Grupa LUX MED jest największą prywatną firmą medyczną w Polsce, zarówno pod względem liczby placówek, jak i przychodów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *