Grupa Neuca rozszerza działalność

badania kliniczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka Pratia, należąca do Grupy Neuca, objęła 100% udziałów w firmie Examen specjalizującej się w badaniach z zakresu onkologii i hematologii. Przejęcie jest konsekwencją realizacji strategii Grupy Neuca w obszarze badań klinicznych z onkologii ze szczególnym skupieniem na hematoonkologii.

Kolejne przejęcie

Połączenie z Examen jest kolejną inwestycją realizowaną przez Neucę. Wcześniej firma dołączyła do Małopolskiego Centrum Medycznego (obecnie część spółki Pratia) oraz firmy CRO ClinScience (połączenie Biosciecne i ClinMed Pharma). Są one odpowiedzialne za rozwój segmentu badań klinicznych w Grupie.

Ośrodek Examen w Skórzewie koło Poznania będzie czwartą lokalizacją, w której Neuca za pośrednictwem Pratii będzie mogła prowadzić badania kliniczne dla firm farmaceutycznych w obszarze onkologii. Inne lokalizacje to ośrodek badań klinicznych z hematooonkologii Pratia Kraków, Szpital Wielospecjalistyczny w Ostrołęce oraz nowo powstający ośrodek onkologiczny w Katowicach.

Zgodnie z postanowieniami umowy obaj założyciele firmy Examen pozostają w jej strukturach. Będą kontynuować wspólne prace nad dalszym rozwojem firmy i umożliwiając dostęp do nowoczesnych terapii w ramach badań klinicznych jeszcze większej liczbie pacjentów.

Rynek badań klinicznych rozwija się dynamicznie

Według opinii prezesa firmy Pratia Tomasza Dąbrowskiego, rynek badań klinicznych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Świadomość lekarzy i pacjentów na temat badań klinicznych oraz ich korzyści zwiększa się z roku na rok. W wyniku połączenia obu spółek będzie zwiększona możliwość poszerzania portfolia obszarów terapeutycznych i projektów badań klinicznych, dodał Dąbrowski.

Kierownik ośrodka badań klinicznych Examen Michał Kwiatek poinformował, że Examen i Pratię połączyła chęć działania na rzecz rozwoju badań klinicznych w Polsce. Współpraca otwiera przed firmą możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz dostęp do tworzonego przez Pratię elektronicznego systemu badań klinicznych.

Examen jest jednym z największych ośrodków badań klinicznych w zachodniej Polsce. Oferuje pacjentom nowoczesną diagnostykę i leczenie, a sponsorom i firmom CRO najwyższą jakość prowadzonych projektów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *