Grupa Nowy Szpital przejmie placówkę w Dębnie?

oszczednosci budzet

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Nowy Szpital (GNS), jeden z największych operatorów niepublicznych szpitali w Polsce, jest zainteresowana przejęciem Szpitala w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.

Szpital w Dębnie z zadłużeniem 8 mln zł

Zgodnie z zapowiedziami z końca 2018 r., GNS chce rozwijać się poprzez przejęcia. Na celowniku spółki znalazł się Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. Jak donosi Radio Szczecin, firma złożyła oficjalną ofertę nabycia placówki do starosty myśliborskiego. Warunkiem ewentualnego przejęcia jest jednak spłata zadłużenia, które wynosi już ponad 8 mln zł.

Zgodnie z informacjami podanymi przez rozgłośnię, największym problemem Szpitala w Dębnie są długi wobec dostawców. Sięgają one 2,5 mln zł, ale część z nich uda się spłacić. Ponad 1 mln zł na ten cel przekażą powiat i gmina, co pozwoli uregulować zobowiązania przedsądowe i wymagalne.

GNS wejdzie do nowego województwa?

GNS jest jednym z największych operatorów szpitali niepublicznych w Polsce. Obecnie prowadzi 10 placówek, które łącznie posiadają blisko 1,7 tys. łóżek. W połowie z nich, współwłaścicielami są jednostki samorządu terytorialnego. Szpitale Grupy działają w trzech województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim. Ewentualne przejęcie Szpitala w Dębnie pozwoliłoby więc wejść Grupie do nowego regionu zachodniopomorskiego.

Według danych PMR, Szpital w Dębnie liczy ponad 150 łóżek. Placówka prowadzi oddziały: chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy z neonatologią, dziecięcy oraz chorób wewnętrznych. Szpital ma również zakład opiekuńczo-leczniczy. Właścicielem spółki jest w blisko 70% Powiat Myśliborski. Pozostałe udziały posiada Gmina Dębno.

Więcej informacji na temat szpitali niepublicznych można znaleźć w raporcie PMR: Rynek szpitali publicznych i niepublicznych w Polsce 2019. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *