Instagram: Sanofi pionierem branży

Ten post dostępny jest także w języku: English

W połowie października firma Sanofi Polska uruchomiła konto w portalu społecznościowym Instagram. Jest to pierwsza spółka farmaceutyczna w Polsce, która zdecydowała się na taki krok.  Czy inni pójdą jej śladem?

Sanofi posiadało już wcześniej konta na innych portalach, takich jak LinkedIn i Twitter. W ramach LinkedIn spółka buduje przede wszystkim swój obraz jako pożądanego pracodawcy, wyjaśniła z rozmowie z PRoto.pl , Monika Chmielewska-Żehaluk, Country Communication Head. Twitter z kolei służy do komunikacji z dziennikarzami, przedstawicielami władz zdrowotnych oraz organizacji pacjenckich i branżowych.

Na Instagramie komunikacja koncentruje się na tematach społecznej odpowiedzialności czy też akcjach edukacyjnych w obszarze zdrowia.  – To wszystko trochę z większym uśmiechem, żartem i w lżejszej formie niż w pozostałych kanałach. Instagram wydaje się do tego wręcz stworzony – dodała Chmielewska-Żehaluk.

Warto podkreślić, że z racji regulacji prawnych firmy z sektora farmaceutycznego muszą być ostrożne w działach komunikacyjnych i promocyjnych. Dlatego też w portalach społecznościowych nie są poruszane np. tematy produktowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *