Invisalign pozwoli na jednoczesne prostowanie i wybielanie zębów

Invisalign

Ten post dostępny jest także w języku: English

Coraz więcej pacjentów leczących się ortodontycznie decyduje się również na wybielanie zębów. Invisalign, który do tej pory kojarzony był jako przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek na zęby tzw. alignerów, wprowadza nowe rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci będą mogli jednocześnie prostować oraz wybielać zęby.

Invisalign Professional Whitening System ma być rewolucyjnym rozwiązaniem, który pozwoli lekarzom przeszkolonym w technologii Invisalign oferowanie swoim pacjentom systemu wybielającego zęby. Specjalnie opracowana formuła Opalescence PF firmy Ultradent będzie mogła być stosowana zarówno z przezroczystymi nakładkami Invisalign, jak i z aparatami Vivera. Rozwiązanie, które umożliwiła umowa Align z firmą Ultradent, będzie dostępne globalnie w 2022 r.

Jak wynika z niedawno przeprowadzonych badań w Stanach Zjednoczonych, większość pacjentów korzystających z aparatów ortodontycznych Invisalign decyduje się na procedurę wybielania zębów. Niektórzy pacjenci rozpoczynają ten proces jeszcze w czasie leczenia ortodontycznego. Nowe rozwiązanie pozwoli na połączenie tych dwóch procedur, a sam zabieg wybielania zębów za pomocą formuły Opalescence PF będzie mógł być wykonany w gabinecie przez przeszkolonego lekarza lub w domu pacjenta pod nadzorem lekarza. Jak wyjaśnił prezes i dyrektor generalny firmy Ultradent, Dirk Jeffs, współpraca z firmą Align pozwoli na dotarcie do jeszcze większej liczby lekarzy i pacjentów, którzy będą mogli korzystać z profesjonalnych produktów do wybielania zębów.

Więcej informacji na temat najnowszych trendów na rynku usług stomatologicznych, w raporcie PMR: Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy