Izba przyjęć w wersji Care Box

carebox

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. dr W. Biegańskiego w Łodzi wzbogacił się o nowoczesne rozwiązanie, które ma wesprzeć łódzką placówkę w walce z pandemią. Firma Inpost przekazała szpitalowi izbę przyjęć w formie Care Box. Mobilne pomieszczenie ma służyć jako punkt diagnostyczny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19.

Mobilna izba przyjęć

Zainstalowana izba przyjęć mieści się w mobilnym kontenerze Care Box o powierzchni 15 m², który można łatwo zaadaptować na punkt sanitarny i w razie potrzeby łączyć w większe konstrukcje. Co więcej, Care Box umożliwia łatwe i częste przeprowadzanie dezynfekcji. Rozwiązanie posłuży jako punkt wstępnej diagnostyki osób z zakażeniem COVID-19.

Inwestycja została sfinansowana przez firmę InPost, która zajmuje się dostarczaniem przesyłek kurierskich na terenie całej Polski. Jednocześnie warto zaznaczyć, że kontener Care Box został wyprodukowany przez firmę JR Modular Systems po kosztach i bez marży.

Care Box i inne kontenery medyczne

To kolejne inwestycje w kontenery medyczne realizowane na terenie szpitali w Polsce. Zaletą takich rozwiązań jest wyłączenie pacjentów z podejrzeniem COVID-19 z bezpośredniego kontaktu z innym personelem medycznym. Dzięki mobilnej izbie przyjęć ryzyko zakażeń na terenie szpitali powinno być zminimalizowane.

Wcześniej pisaliśmy o tomografach komputerowych instalowanych na podobnych zasadach. Inwestycji w mobilne kontenery medyczne można spodziewać się więcej w najbliższym czasie, gdyż sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulega poprawie. Obecnie w Polsce mamy 53 676 potwierdzonych zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2, spośród których 1 830 osób zmarło.

Zdjęcie: materiały prasowe dlahandlu.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *