Nowy Szpital na Klinach na czele z Joanną Szyman

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pod koniec listopada w Krakowie zainaugurował swoją działalność Szpital na Klinach. Powstał on w budynku, który do tej pory zajmował położniczo-ginekologiczny szpital Femina. Placówka, która znajduje się w południowej części miasta, należy do Grupy Neo Hospital.

Dyrektorem zarządu szpitala jest Joanna Szyman, a dyrektorem medycznym Józefa Job. Obie wcześniej związane były z Grupą Scanmed.

Placówka liczy 26 łóżek. Oferuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii, urologii, ortopedii i chirurgii kończyn dolnych. Posiada dwie sale operacyjne, a także trakt porodowy.  Dodatkowo, kompleks obejmuje również przychodnię specjalistyczną.

W chwili obecnej placówka posiada kontrakt z NFZ wyłącznie na świadczenia z zakresu żywienia pozajelitowego. Pozostałych pacjentów szpital przyjmuje natomiast na zasadach komercyjnych. W przyszłości Szpital na Klinach chce jednak starać się o szerszy zakres usług w ramach NFZ.

Według danych PMR, w Krakowie działa łącznie 30 szpitali. Co ciekawe, aż połowę szpitali w mieście stanowią placówki prywatne. Blisko trzy czwarte z nich posiada kontrakt z NFZ na leczenie szpitalne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *