Julita Czyżewska odwołana z funkcji prezesa PZU Zdrowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Julita Czyżewska nie jest już prezesem PZU Zdrowie, spółki zależnej PZU działającej w segmencie prywatnej opieki medycznej. Z zarządu odwołani zostali również Sebastian Tabaka i Piotr Lizukow.

Odwołana prezes i zarząd PZU Zdrowie

Pełniącym obowiązki prezesa PZU Zdrowie została Anna Janiczek. Ma ona na celu jak najlepiej przystosować spółkę do nowych wyzwań – przejść przez trudny okres związany z pandemią, a następnie kontynuować rozwój firmy na rynku operatorów medycznych. Anna Janiczek z Grupą PZU związana jest od 2016 r. Początkowo była dyrektorem biura zarządzania relacjami z klientem. Jesienią 2019 r. objęła funkcję dyrektora zarządzającego obszarem marketingu i relacji z klientem. Wdrożyła kompleksowy program zarządzania doświadczeniami klienta (pierwszy w branży ubezpieczeniowej), a także prokliencki program Akademia CX. Wcześniej przez blisko siedem lat pracowała w Royal Bank of Scotland.

Julita Czyżewska z Grupą PZU związana jest od 2000 r. Pełniła rolę dyrektora projektów strategicznych, dyrektora ds. likwidacji szkód osobowych i świadczeń oraz dyrektora biura produktów zdrowotnych. Prezesem PZU Zdrowie była od wiosny 2016 r. Sebastian Tabaka do zarządu powołany został jesienią 2017 r., a Piotr Lizukow – wiosną 2019 r. W zarządzie spółki, od 2015 r., jest również Maciej Kołek.

Rewolucja kadrowa w PZU

Ostatnie tygodnie przyniosły prawdziwą rewolucję kadrową w PZU. W połowie marca ze stanowiska prezesa PZU zrezygnował Paweł Surówka, który pełnił tę funkcję przez trzy lata. Nie podano przyczyn rezygnacji. Na jego miejsce Rada Nadzorcza PZU powołała Beatę Kozłowską-Chyra. Decyzja ta musi jeszcze uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Beata Kozłowska-Chyra pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej PZU, TFI PZU i PTE PZU oraz dwukrotnie była członkiem zarządu PZU. Zasiadała również w zarządzie PZU Życie. Obecnie pełni również funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Grupy Lotos.

Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU Życie złożył również Roman Pałac, który do lutego był prezesem tej spółki. Nowym prezesem PZU Życie została Aleksandra Agatowska. Związana jest ona z Grupą PZU od marca 2016 r., kiedy to weszła w skład zarządu PZU Życie i została Dyrektorem Grupy w PZU.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *