Karol Piasecki nowym prezesem EMC Instytut Medyczny

change

Ten post dostępny jest także w języku: English

Karol Piasecki w piątek (14 czerwca) został powołany na prezesa zarządu EMC Instytut Medyczny. Decyzję podjęto na posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki. Piasecki, dotychczas mocno związany z siecią aptek Dr Max, na nowym stanowisku będzie odpowiadać za rozwój, promocję i marketing.

Czy Karol Piasecki powtórzy sukces sieci Dr Max w EMC Instytut Medyczny?

Karol Piasecki od ponad 14 lat związany jest z branżą farmaceutyczną i ochrony zdrowia. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Jak podała spółka EMC Instytut Medyczny, w latach 2008-2010 przeprowadził restrukturyzację spółki DOZ S.A., największej sieci aptecznej w Polsce. Później, w latach 2011-2019 obejmował stanowisko dyrektora zarządzającego największej niezależnej sieci aptecznej w Polsce – Dr Max. Przeprowadził tam plan naprawczy. W trakcie swojej kadencji ponad dziesięciokrotnie zwiększył sprzedaż spółki.

EMC Instytut Medyczny dotychczas

EMC Instytut Medyczny prowadzi 23 przychodnie i 10 szpitali w Polsce. Do największych inwestycji spółki prowadzonych w 2018 r. zaliczyć należy budowę przychodni AOS i POZ w Kwidzynie. W 2018 r. grupa kapitałowa EMC Instytut Medyczny osiągnęła przychody w wysokości blisko 338 mln zł, odnotowując stratę na poziomie 16,7 mln zł.

Zarówno sieć aptek Dr Max jak również EMC Instytut Medyczny należą do spółek zależnych od grupy Penta.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *