Koronawirus: 3,5 mln zakażonych na świecie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Liczba zdiagnozowanych zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 3,5 mln, według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce potwierdzono blisko 14 tys. przypadków.

Stany Zjednoczone: Kilka milionów testów

Niechlubne miano lidera pod względem liczby zdiagnozowanych zakażonych przypada Stanom Zjednoczonym. Według stanu na 4 maja rano, koronawirusa stwierdzono tam u blisko 1,2 mln osób. Warto jednak zauważyć, że w USA przeprowadza się testowanie na masową skalę. Według Uniwersytetu Johna Hopkinsa, tylko w samym Nowym Jorku przeprowadzono już 986 tys. testów, w Kalifornii – 916 tys., a na Florydzie – 428 tys.

W drugiej w kolejności Hiszpanii liczba zdiagnozowanych zachorowań jest dużo niższa i wynosi około 217 tys. Tuż za nią plasują się Włochy, z 211 tys. zdiagnozowanych chorych na COVID-19. Kolejne kraje to Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Rosja.

Liczba zgonów w powodu koronawirusa zbliża się do ćwierć miliona. We Włoszech wynosi ona blisko 29 tys. Warto jednak podkreślić, że kraj ten raportuje wszystkie zgony osób, u których stwierdzono COVID-19, niezależnie od tego, czy był on główną przyczyną śmierci.

W Polsce blisko 14 tys. potwierdzonych zakażeń

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, uwzględniając poranny raport z 4 maja, liczba zdiagnozowanych zakażonych w Polsce wynosi 13,9 tys. Z powodu koronawirusa zmarły 683 osoby.

W kierunku podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 2,6 tys. osób. Około 96,7 tys. osób przebywa na kwarantannie, a 17,8 tys. objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie, 4 tys. osób uznano już za wyzdrowiałe. Ostatniej doby w Polsce przeprowadzono 9,9 tys. testów. Dzień wcześniej było to 11,3 tys.  Łącznie, przeprowadzono ponad 340 tys. testów.

Od 4 maja Polska wkracza w drugi etap odmrażania gospodarki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *