Koronawirus: Dzieci stanowią mniej niż 8% chorych w Polsce

chłopiec maseczka dziecko

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska zajmuje 16. miejsce w Europie pod względem liczby przypadków zachorowań na COVID-19. Dane epidemiologiczne, podane przez szefa GIS na piątkowej Radzie Gabinetowej w sprawie koronawirusa, wskazują na niski odsetek dzieci wśród chorych na COVID-19. Po pół roku od wybuchu epidemii w Polsce koronawirus Sars-Cov-2 został potwierdzony u ponad 69 tys. osób.

Koronawirus: średnia wieku zmarłych w Polsce to 75,7 lat

W Polsce do 3 września odnotowano pozytywne przypadki zachorowań na COVID-19 u 69 129 osób, z czego 2 092 osób zmarło. Jak podał szef GIS, koronawirus w 47% chorych dotyczył kobiet. Kobiety stanowią również podobny odsetek wśród ofiar (46%). Co ważne, dzieci stanowiły 7,6% wszystkich zachorowań i nie zanotowano wśród nich zgonów. Najmłodsza osoba, która przegrała walkę z COVID-19 w naszym kraju miała 18 lat, najstarsza zaś 99 lat.

Jeśli chodzi o obszary geograficzne Polski, to koronawirus najbardziej doświadczył mieszkańców Śląska, gdzie do 3 września odnotowano 21 tys. chorych na COVID-19. Jednak, jak podkreślił szef GIS, Jarosław Pinkas, od dwóch tygodni sytuacja w tym województwie jest stabilna, a liczba aktywnie chorych spada.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *