Koronawirus: #hot16challenge2 zebrał już ponad 2,5 mln zł

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dzięki zapoczątkowanej przez polskich hip-hopowców akcji #hot16challenge2 udało się już zebrać blisko 2,7 mln zł na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem.

#hot16challenge2 w walce z koronawirusem

Oryginalna akcja #hot16challenge narodziła się w 2014 r. Było to wyzwanie polegające na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje zwrotkę składającą się z 16 wersów (stąd nazwa projektu). Następnie, dany wykonawca nominował do podobnego wyzwania pięciu innych artystów, którzy mieli przedstawić swój 16-wersowiec w ciągu 72 godzin. W akcji #hot16challenge wzięło łącznie udział 200 raperów.

Druga edycja akcji, pod nazwą #hot16challenge2, została zainicjowana pod koniec kwietnia 2020 r. Powiązana jest ona ze zbiórką charytatywną na portalu SiePomaga.pl. Każdy z artystów, poza nagraniem 16-wersowej zwrotki zobowiązany jest również do wpłacenia pieniędzy na zdefiniowany w zbiórce cel. Środki wpłacane są również przez widzów materiałów wideo.

Blisko 300% założonego celu

#hot16challenge2 różni się od swojego pierwowzoru nie tylko charytatywnym celem swojej akcji. W tegorocznej edycji wyzwania biorą udział także wykonawcy spoza świata hip-hopu, a także… politycy. Blisko 8 milionów odsłon ma wideo nagrane przez prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Ponad 6 mln wyświetleń zanotowało natomiast wideo Janusza Korwina-Mikkę. Ogółem, aż 12 wideo ma 5 mln odsłon lub więcej.

Pierwotnym celem akcji było zebranie 1 mln zł. Obecnie na koncie zbiórki na SiePomaga.pl jest już blisko 2,7 mln zł. Zbiórkę wsparło 76 tys. osób. Środki ze zbiórki w ramach #hot16challenge2 dołączane są do „Ogólnopolskiej zbiórki na walkę z COVID-19” w ramach portalu. Na jej koncie jest już blisko 28 mln zł wpłacone przez 460 tys. osób.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *