Koronawirus: Milion zakażonych, 1/4 w USA

usa coronavirus covid

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na całym świecie liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 1 million, wynika z danych Johns Hopkins University. Co ciekawe, blisko jedna czwarta takich osób pochodzi z USA.

USA: 240 tys. zgonów z powodu koronawirusa?

Stany Zjednoczone w rekordowym tempie wyrosły na światowego „lidera” pod katem liczby osób zakażonych COVID-19. W kraju tym wirusa zdiagnozowano już u blisko 245 tys. osób. Według oficjalnych danych, w Chinach takich zakażonych było kilkukrotnie mniej – blisko 83 tys. Jednocześnie, z powodu koronawirusa, w Stanach Zjednoczonych zmarło już blisko 6 tys. osób, z czego aż 1,6 tys. w samym Nowym Jorku. Tylko w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych przekroczyła 1 tys. – w żadnym innym kraju na świecie dobowy wzrost liczby zmarłych nie był tak wysoki w liczbach bezwzględnych. Do tej pory, na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło 53,2 tys. osób, według John Hopkins University.

Według prognoz Białego Domu, COVID-19 może spowodować w USA nawet 240 tys. zgonów, przy zachowaniu obecnych ograniczeń.

top 10 krajow koronawirus swiat

Włochy osiągnęły już szczyt?

Epidemię COVID-19 powoli zdają się opanowywać Włosi. To trzeci na świecie kraj pod względem liczby zakażonych. Jest ich ponad 115 tys., według John Hopkins University. Aktualna liczba zakażonych w ciągu ostatnich doby wzrosła o blisko 2,5 tys., a liczba zmarłych o kolejne 760. Liczba osób na intensywnej terapii zwiększyła się jednak zaledwie o 18. Pokazuje to, że realny przyrost liczby zachorowań wyhamował. Jednocześnie, w ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 1,4 tys. osób. W kraju tym wciąż obowiązują jednak bardzo restrykcyjne ograniczenia, mające na celu wyhamowac rozwój pandemii.

Tendencja wzrostowa wciąż obserwowana jest natomiast w Polsce. Według ekspertów, w naszym kraju szczyt zachorowań przypadnie około 2-3 tyg. po Włochach. Obecnie w Polsce zakażonych jest 3 149 osób (stan na 3 kwietnia rano). Liczba zmarłych to 59. Ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła o 392, co było najwyższym dobowym przyrostem od początku epidemii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *