150 litrów osocza do wytworzenia Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2

badanie w laboratorium

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zarząd Biomed Lublin poinformował o zawarciu umów na dostawę osocza zawierającego przeciwciała anty SARS-CoV-2. Na dzień 20 lipca 2020 r. umowa w tym zakresie została podpisana z dziewięcioma Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). Do rozpoczęcia prac nad frakcjonowaniem brakuje jeszcze umów na blisko 66 litrów osocza.

Dziewięć umów pokrywa ponad połowę potrzebnego osocza

Jak podaje Biomed Lublin w swoim raporcie bieżącym, w ramach zawartych umów pobranych zostało 84,055 litrów osocza zawierającego przeciwciała anty SARS-CoV-2, które wymaga dodatkowego badania przez zewnętrzne laboratorium na poziom przeciwciał. Jak dotąd przebadanych zostało 34,932 litrów osocza.

Pierwsze dostawy mają ruszyć już dziś. O zebraniu pełnej puli osocza pozwalającej na rozpoczęcie procesu produkcji Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 Biomed Lublin poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Immunoglobulina anty SARS-CoV-2

W celu rozpoczęcia procesu frakcjonowania osocza i wytworzenia preparatu Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 wymagane jest zebranie co najmniej 150 litrów osocza. Spółka podaje, że sam proces produkcyjny zajmie około 1,5 miesiąca. Następnie wytworzony produkt musi zostać przebadany przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii co może potrwać kolejny miesiąc lub 1,5 miesiąca.

Kolejny etap to badania kliniczne, które według szacunków Biomed Lublin mogą zająć około 4 miesięcy. Następnie, jeśli wszystkie testy wypadną pozytywnie, w celu dopuszczenia produktu do obrotu zgodnie z prawem, Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 musi zostać zarejestrowana przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *