20 mln maseczek trafi do szkół

szkoła

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do 1 września do szkół zostanie dostarczona pierwsza partia środków ochrony. Będzie to 20 mln maseczek ochronnych i 5 mln litrów płynu do dezynfekcji. Wszystko w ramach akcji #BezpiecznyPowrótDoSzkoły.

Wsparcie dla szkół w nowym roku szkolnym

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia. W ramach wsparcia dyrektorów do szkół trafiło już ponad 17 tys. automatycznych dyspenserów z płynami do dezynfekcji. Dotychczas wniosek o dostarczenie bezpłatnych środków ochrony złożyło 19 tys. szkół. Z akcji mogą skorzystać dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.

Otrzymane maski medyczne mają być przeznaczone dla nauczycieli i personelu szkolnego. Wstępnie, wnioski można składać do 10 września.

Dostarczenie maseczek i plan działania

Dodatkowo, Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół i placówek oświatowych dotyczące organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym.

Łącznie do 1 września 2020 r. Ministerstwo Zdrowia ma dostarczyć 20 mln maseczek ochronnych i 5 mln litrów płynu do dezynfekcji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *