Biomed Lublin: lek na COVID-19 trafi do ampułek

ampułki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Biomed Lublin zakończył proces wyizolowania immunoglobuliny anty Sars-CoV-2 z osocza ozdrowieńców. Firma przeprowadzi dzisiaj proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek. Czy to oznacza, że Polska ma już lek na COVID-19?

Lek musi przejść szereg badań…

Biomed Lublin prężnie pracuje nad produkcją immunoglobuliny, która ma być skutecznym środkiem w leczeniu zachorowań na COVID-19. Pierwsze umowy na dostawę krwi ozdrowieńców firma podpisała pod koniec lipca, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

Lek po umieszczeniu go w ampułkach będzie poddany badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu. Następnie immunoglobulina trafi do badań klinicznych w czterech ośrodkach w Polsce, w tym: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań. Jak podano w raporcie, lek na COVID-19, którego Biomed Lublin jest dostawcą zostanie przekazany do niekomercyjnych badań klinicznych prawdopodobnie w czwartym kwartale 2020 r.

…a liczba zachorowań na COVID-19 nie spada

Prace nad skuteczną metodą walki z COVID-19 trwają na całym świecie. Opracowywane są zarówno szczepionki jak i leki, które mają wspomóc sam proces leczenia. Jesienna fala zachorowań jest jednak coraz bliżej, a liczba przypadków zachorowań na COVID-19 rośnie.

Na dzień 22 września (raport poranny) liczba przebadanych w Polsce próbek w kierunku zakażenia koronawirusem COVID-19 wyniosła blisko 3,2 miliona, wynika z oficjalnych danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Dane obejmują testy molekularne wykonane przez laboratoria znajdujące się na wykazie Ministerstwa Zdrowia. Warto zaznaczyć, że liczba zdiagnozowanych zakażonych w Polsce wzrosła blisko dwukrotnie na przestrzeni dwóch miesięcy, do 80 699 osób, z czego blisko 3% osób zmarło, a ponad 80% wyzdrowiało.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *