Koniec z przyłbicami i nie tylko – są nowe wytyczne!

kombinezon przylbica maseczka

Ten post dostępny jest także w języku: English

To już oficjalne stanowisko rządu. Noszenie szalików, chust, kominów czy przyłbic nie chroni przed zakażeniem COVID-19. Rząd rekomenduje noszenie maseczek chirurgicznych.

Od soboty twarz zasłonimy tylko maseczką! Co więcej?

Minister Zdrowia poinformował, że w ostatnim czasie liczba zlecanych testów w całym kraju wzrosła o 24%, a wczoraj wykonano ponad 60 tys. testów na COVID-19. W związku z tym obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do 14 marca oraz wprowadzono kilka nowych zasad. Co więcej, od 27 lutego wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa maseczkami. Podano, że dopuszcza się noszenie wszystkich rodzajów maseczek, jednak rekomendowane jest noszenie maseczek chirurgicznych. Noszenie szalików, chust, kominów czy przyłbic nie będzie już uznawane jako stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przed zakażeniem COVID-19 w przestrzeni publicznej.

Również od soboty osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji będą musiały odbyć kwarantannę. Zmiana nie dotyczy osób, które zaszczepiły się dwoma dawkami szczepionki oraz tych którzy posiadają negatywny wynik testu na COVID-19. Ponadto, w związku z niepokojącym wzrostem zachorowań na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim wprowadzono tam wcześniej obowiązujące obostrzenia, w tym  zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny, korty tenisowe, a także wróci nauka zdalna dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

COVID-19 – stan zachorowań i szczepień w kraju

Na dzień 24 luty (raport poranny) liczba przebadanych w Polsce próbek w kierunku zakażenia koronawirusem wyniosła blisko 9,7 miliona, wynika z oficjalnych danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie, liczba przebadanych osób to 9,4 miliona. Warto zaznaczyć, że liczba zdiagnozowanych zakażonych w Polsce łącznie wynosi 1 661 109 osób, z czego 42 808 osób zmarło. Jednocześnie 1 391 981 osób wyzdrowiało.

Do Polski trafiło 3 696 110 dawek szczepionki na COVID-19. Łącznie wykonano 2 832 659 szczepień, z czego w 2 895 przypadkach zaobserwowano niepożądane odczyny poszczepienne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *