NFZ zaleca ograniczenie świadczeń realizowanych planowo

NFZ szpital operacja planowo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wczoraj na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) pojawiło się zalecenie ograniczenia lub czasowego zawieszenia świadczeń realizowanych planowo. Decyzja ta jest wynikiem ponownego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Polsce i konieczności zapewnienia łóżek szpitalnych dla wszystkich wymagających tego pacjentów.

Zalecenie NFZ – jest klika wytycznych

NFZ w swoim komunikacie poinformował, że w celu zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, świadczeniodawcy powinni ograniczyć do niezbędnego minimum lub czasowo zawiesić udzielanie świadczeń wykonywanych planowo. Zalecenie ma być realizowane przy indywidualnej ocenie każdego przypadku. NFZ wskazał jednak, że świadczenia realizowane w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych powinny przebiegać planowo.

W piątek 5 marca rząd informował, że rośnie liczba zajętych łóżek szpitalnych i respiratorów. W związku z tym kolejne dziewięć szpitali rezerwowych dołączyło do walki z COVID-19. Warto zaznaczyć, że obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do 28 marca. Co więcej od piątku (13 marca) w województwie pomorskim będą obowiązywały ostrzejsze zasady sanitarne, podobnie jak w województwie warmińsko-mazurskim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *