Od dzisiaj testy Primacovid kupimy w Biedronce

primacovid test biedronka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test na COVID-19 od dzisiaj jest dostępny w sieci sklepów Biedronka. Według przekazanych informacji dokładność testu Primacovid wynosi ponad 98%.

Co sprawdzimy dzięki Primacovid?

Test Primacovid, który oferuje Biedronka, to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Primacovid został opracowany przez szwajcarską firmę PRIMA Lab, która posiada certyfikaty ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jak podano, jego dokładność wynosi 98,3%.

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od dzisiaj wprowadziła certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Sieć idzie w ślad za sklepami z sąsiadujących Niemiec, mianowicie Lidl i Aldi, które zdecydowały się na podobny ruch ponad tydzień temu (6 marca). Media informowały wówczas, że pierwszego dnia na stronach internetowych sklepów testy wyprzedały się tam w zaledwie kilka minut.

Testy kosztują 49,99 zł za sztukę i można je wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Do badania używa się małej próbki krwi, a wynik można odczytać już po około 10 minutach. Co ważne, Biedronka wprowadziła limit zakupu trzech testów podczas jednych zakupów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *