Szpitale prywatne organizują miejsca dla pacjentów z COVID-19

kobieta maseczka tunel

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pandemia nie zwalnia tempa. Padają kolejne rekordy zachorowań na COVID-19. Jest deklaracja szpitali prywatnych, które zobowiązały się do zabezpieczenia ponad tysiąca miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem COVID-19. Łóżka mają być gotowe za około półtora tygodnia.

18 prywatnych placówek zorganizuje miejsca

Wczoraj na konferencji prasowej, prezes Anna Rulkiewicz i Minister Zdrowia Adam Niedzielski, poinformowali, że szpitale prywatne zabezpieczą 1 046 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Do walki z pandemią dołączyli m.in. przedstawiciele takich firm medycznych jak LUX MED., Scanmed, EMC Instytut Medyczny oraz AHP, podaje portal Medycyna Prywatna. Miejsca mają być przygotowane za około 10 dni.

Szpitale prywatne przygotują miejsca w swoich placówkach wraz z potrzebną kadrą medyczną. O takich planach Ministerstwa Zdrowia pisaliśmy już wcześniej w tym tygodniu, tutaj. W pierwszym etapie będzie przygotowanych 700 łóżek, docelowo jednak ma ich być ponad tysiąc.

COVID-19 wrzuca kolejny bieg

W środę w naszym kraju po raz pierwszy dzienna liczba potwierdzonych zakażeń COVID-19 przekroczyła 10 tys. Dzisiaj padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało bowiem o 13 632 kolejnych zakażeniach. Co więcej jeśli chodzi o liczbę zmarłych, było ich aż 153, z czego 16 nie miało chorób współistniejących.

Obecnie liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wynosi 18 432 spośród których ponad 58% jest zajęta. Ministerstwo planuje zwiększenie bazy łóżek do 30 tys. Powstają również szpitale polowe. W związku z rozwojem epidemii czerwona strefa ma objąć całą Polskę. Dzisiaj ogłoszono również zawieszenie działalności sanatoriów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *