Kuwejt postawił na polskie wyroby medyczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska firma produkująca i dystrybuująca wyroby medyczne zrealizowała rządowy przetarg wygrany na Kuwejcie. Zarys International Group, we współpracy z lokalnym dystrybutorem z Zatoki Perskiej, dostarczył jednorazowe strzykawki trzyczęściowe dla kuwejckiego Ministerstwa Zdrowia.

Polskie wyroby medyczne na Kuwejcie

Zarys International Group dostarczył do Kuwejtu polskie wyroby medyczne, realizując kontrakt wygrany w rządowym przetargu. Łącznie firma z Zabrza zrealizowała zamówienie na ponad 7,2 mln sztuk strzykawek w różnych rozmiarach (5 ml, 10 ml i 50 ml). Polskie wyroby medyczne będą użyte w szpitalach rządowych na terenie Kuwejtu, a ich wartość przekroczyła 700 tys. zł. Jak podaje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający Zarys International Group: „po kilku mniejszych dostawach jest to największa transakcja zakupu produktów sygnowanych marką Zarys na rynku kuwejckim, dająca perspektywy na dalszy rozwój współpracy w zakresie dostaw szerszego asortymentu wyrobów medycznych ze znakiem „Made in Poland”.

Polskie wyroby medyczne – plany ekspansji

Głównym celem strategicznym firmy Zarys International Group jest ciągły rozwój asortymentu sygnowanego własnymi markami oraz budowa świadomości marki wśród zagranicznych odbiorców, która prowadzi do ekspansji za granicą i związanego z tym wzrostu eksportu.

„Wyroby medyczne polskiego pochodzenia cieszą się dobrą renomą na Bliskim Wschodzie i chcemy ten trend wykorzystać stawiając na rozwój własnej marki. Wśród klientów z basenu Zatoki Perskiej produkty z logo Zarys i adnotacją „Made in Poland” są coraz częściej na równi traktowane ze sprzętem medycznym z Niemiec czy Włoch, a dodatkowo jakościowo i cenowo jesteśmy w stanie zaoferować korzystniejsze warunki.” – mówi dyrektor Zarys International Group.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *