LUX MED: Poradnia leczenia marihuaną medyczną

medyczna marihuana

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa LUX MED, jedna z największych prywatnych firm medycznych w Polsce, poinformowała o uruchomieniu poradni leczenie marihuaną medyczną. Będzie ona zlokalizowana w Warszawie.

Marihuana medyczna legalna od 2017 r.

Leki i wyciągi z konopi medycznych stały się w Polsce legalne dzięki regulacjom z 2017 r. Na rynku polskim pojawiły się one jednak dopiero w styczniu 2019 r. Marihuana medyczna stosowana może być między innymi w leczeniu przewlekłego bólu, chorób neurologicznych, zaburzeń psychicznych i problemów ze snem, a także w chorobach nowotworowych. Marihuana łagodzi objawy bólowe, wpływa na polepszenie snu i ogólnej jakości życia. W Polsce grupa docelowa pacjentów potrzebujących terapii konopiami leczniczymi wynosi około 300 tys. osób.

Poradnia leczenia marihuaną medyczną uruchomiona przez LUX MED będzie mieścić się w szpitalu Grupy przy ul. Puławskiej w Warszawie. Jej uruchomienie zaplanowane jest na kwiecień. Ma oferować wsparcie tym pacjentom, u których standardowe formy leczenia farmakologicznego nie przyniosły oczekiwanych skutków. W poradni dostępny będzie zindywidualizowany plan leczenia, monitorowanie postępów terapii, a także dostęp do lekarza pomiędzy wizytami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *