Lux Med: Przegląd jamy ustnej przez… smartfona

dentogo lux med

Ten post dostępny jest także w języku: English

Telemedycyna wkracza również do stomatologii. LUX MED Stomatologia wprowadziła pilotażowo do swojej oferty technologię DenToGo firmy Straumann. Rozwiązanie to umożliwia zdalną ocenę stanu zdrowia i higieny jamy ustnej przy pomocy smartfona wyposażonego w aparat z dedykowaną aplikacją, sprzężoną z chmurą danych i działającym w niej algorytmem sztucznej inteligencji.

LUX MED chce wyjść z gabinetu do pacjenta

Technologia jest obecnie w fazie pilotażu, który przeprowadzany jest wśród pracowników Grupy LUX MED posiadających abonament stomatologiczny. – Docelowo będzie dostępna dla wszystkich chętnych pacjentów ,niezależnie od posiadanego przez nich abonamentu LUX MED. Z usługą planujemy wyjść szerzej jeszcze w pierwszym kwartale br.  – mówi w rozmowie z PMR Daniel Petryczkiewicz, Dyrektor Rozwoju Stomatologii w Grupie LUX MED.

Technologia znajdzie w pierwszej kolejności zastosowanie w badaniach przesiewowych, profilaktyce stomatologicznej a także w ortodoncji i wczesnym wykrywaniu chorób dziąseł (periodontologii). W założeniu ma być wstępem do diagnostyki i uświadomieniem potrzeb pacjenta w zakresie zdrowia jamy ustnej. –Chcemy „wychodzić z gabinetu do pacjenta”. To my przyjedziemy do firmy, która jest naszym klientem i w jej siedzibie, w komfortowych dla pracownika warunkach, przeprowadzimy skan diagnostyczny. Obraz trafi do chmury, gdzie algorytmy sztucznej inteligencji przetworzą go w przystępną formę raportu dla lekarza i pacjenta – opisuje Daniel Petrykiewicz.

DenToGo odczaruje lęk przed fotelem dentystycznym?

Raport z badania w formie mailowej będzie trafiał do pacjenta, wraz z komentarzem lekarza. Będzie tam przedstawiony stan zdrowia jamy ustnej oraz potrzeby pacjenta w zakresie higieny i leczenia. Raport będzie w formie zarówno zrozumiałych kodów kolorystycznych jak i informacji opisowej z załączonymi zdjęciami.

– Wprowadzamy rozwiązanie, którego model działania na trwałe zmieni to, jak postrzegamy opiekę stomatologiczną. Przełomowość metody polega m.in. na odczarowaniu tkwiącego w pacjentach lęku przed fotelem dentystycznym. Aby dokonać wstępnej diagnozy stanu zdrowia jamy ustnej, pacjentka lub pacjent w ogóle nie będą musieli fizycznie na tym fotelu siadać – a u wielu z nich już samo to jest źródłem stresu!  – kończy Dyrektor Rozwoju Stomatologii w Grupie LUX MED.

A jak będzie wyglądał rynek stomatologii i telemedycyny w Polsce 2020-2021? O tym powiedzą praktycy podczas forum PMR Forum Private Healthcare 2021 już 19 marca 2020 r. Więcej informacji tutaj.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *