Mabion opracuje trzy nowe leki biopodobne

Dna materiał genetyczny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Mabion, polska spółka biotechnologiczna, poinformował, że w II połowie 2019 r. rozpocznie rozwój trzech nowych leków biopodobnych. O zastosowaniach leków firma poinformuje jednak dopiero w momencie rozpoczęcia prac nad nimi.

Ogółem, spółka dokonała kwalifikacji projektów naukowo-badawczych do trzech grup. Pierwszą z nich są projekty aktywne, czyli Mabion CD20 (immunologia/onkologia), MabionMS (neurologia) oraz MabionEGFR (onkologia).  W przypadku tego pierwszego, firma otrzymała w ubiegłym tygodniu potwierdzenie z tureckiego MZ odnośnie spełniania przez jej fabrykę w Konstantynowie Łódzkim wymagań tureckiego GMP. Jest to pierwszy krok w kierunku rejestracji leku w Turcji. Oprócz tego, we współpracy z partnerem, Mabion rozwija lek MabionVEGF_Fab (onkologia).

Drugą grupę stanowią wspomniane już nowe leki biopodobne, nad którymi prace rozpoczną się jeszcze w 2019 r.

Wreszcie, zarząd Mabionu stworzył pipeline leków, które będą rozwijane w długim i średnim okresie. Są to m.in. leki na choroby autoimmunologiczne oraz leki onkologiczne. Z założenia będą to projekty partnerskie. Nie jest jednak wykluczone, że w przypadku części z nich, Mabion rozpocznie realizację samodzielnie.

Więcej informacji w raporcie PMR: Rynek leków biologicznych i biopodobnych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *