Marki własne suplementów diety zagrożone?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rząd chce ograniczyć zakres, w jakim sprzedaje się w Polsce marki własne. Obecnie plany dotyczą sklepów wielkopowierzchniowych. W naszej opinii, niewykluczone jest jednak, że w przyszłości ustawodawca weźmie pod lupę również marki własne dystrybutorów aptecznych.

Od kilku lat obserwujemy wzmożoną uwagę w kierunku przepisów dotyczących dystrybucji farmaceutycznej, jak i suplementów diety. Ustawa refundacyjna, czy też ustawa „Apteka dla aptekarza” to przykłady regulacji, które już weszły w życie. Szeroko dyskutuje się również o dystrybucji suplementów diety w Polsce i potrzeby jej większego uregulowania. Jednocześnie suplementy diety to produkty, które dla producentów marek własnych są najatrakcyjniejsze.

W ostatnich latach obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój rynku aptecznego marek własnych suplementów diety. Według szacunków PMR, w 2017 r. rynek wzrósł o ponad 30% wartościowo i stanowił już 6,3% aptecznego handlu suplementami diety. W poprzednich kilku latach wzrosty były kilkudziesięcioprocentowe. 2018 r. przyniósł kontynuację tego trendu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *