Massmedica chce zbudować szpital rehabilitacyjny

Rehabilitacja

Ten post dostępny jest także w języku: English

Massmedica podpisała umowę zakupu Zespołu Dworsko-Parkowego w Bykowcach, który zostanie przekształcony w ośrodek rehabilitacji holistycznej. W planach jest również budowa szpitala rehabilitacyjnego, przeznaczonego dla pacjentów ze szpitali prywatnych, którzy wymagać będą rehabilitacji pozabiegowej lub pourazowej.

Massmedica to spółka, która działa w obrębie medycyny rekonstrukcyjnej, regeneracyjnej, sportowej i estetycznej. Firma dostarcza produkty do odbudowy zerwanych wiązadeł i ścięgien oraz endoprotezy, które produkowane są za pomocą drukarek 3D, dzięki czemu dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjentów. Firma oferuje również systemy do pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, biopolimery glukozaminy do odbudowy chrząstki stawowej i biologiczne preparaty krwiopochodne, w tym plazmę bogatopłytkową PRP/PRP+HA. Massmedica dostarcza także SOLO 120, czyli rozwiązanie do regeneracji płynu stawowego za pomocą kwasu hialuronowego.

Massmedica stworzy ośrodek rehabilitacji holistycznej

Zakupiony Zespół Dworsko-Parkowy w Bykowcach, w województwie podkarpackim, pozwoli spółce na utworzenie ośrodka rehabilitacji holistycznej, w którym zostaną przeprowadzone szkolenia lekarzy będących klientami firmy. W przyszłości na działce o obszarze 2,6792 ha Massmedica planuje wybudować szpital rehabilitacyjny, z którego w czasie rekonwalescencji będą mogli skorzystać pacjenci ze szpitali prywatnych.

Zdaniem Marka Młodzianowskiego, prezesa Zarządu Massmedica, inwestycje pozwolą spółce na rozpoczęcie działalności w dochodowym i stale rozwijającym się sektorze usług medycznych. Pierwszy etap inwestycji zakłada kompleksowy remont dworu oraz jego przekształcenie w ośrodek rehabilitacyjny. Oferta ośrodka będzie skierowana do mieszkańców miast, którzy wymagają rehabilitacji po operacjach i urazach. Spółka nie wyklucza, że dużą część nowych klientów będą stanowić pacjenci po przebyciu Covid-19. Dzięki zastosowaniu rehabilitacji holistycznej, która bazuje na nowoczesnych metodach terapii, pacjenci będą mogli otrzymać skuteczną pomoc.

Szpital pawilonowy o charakterze zabiegowo-rehabilitacyjnym, którego budowa jest kolejnym etapem prac, ma być uzupełnieniem niszy na rynku oraz odpowiedzią na oczekiwania pacjentów. Pozwoli on na wypoczynek pacjentów po zabiegach, którzy będą pod stałą opieką rehabilitantów, specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej oraz terapeutów. Szpital będzie oferował wypoczynek i rehabilitację oraz umożliwi pacjentom powrót do zdrowia po operacjach.

Ośrodek rehabilitacyjny w zabytkowym kompleksie

Zespół Dworsko-Parkowy w Bykowcach został wpisany do rejestru zabytków województwa krośnieńskiego jeszcze w 1993 r, a Massmedica uzyskała zgodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na budowę szpitala pawilonowego. W umowie zawartej pomiędzy spółką a KOWR z odziałem w Rzeszowie ustalono cenę obiektu na 383,5 tys. zł. W ciągu 3 lat spółka w ramach porozumienia będzie musiała dokonać nakładów remontowych w wysokości nie mniejszej niż równowartość ceny nieruchomości.

Massmedica wesprze działalność charytatywną?

Massmedica założyła fundację, która będzie zbierać środki dla osób z niepełnosprawnością i finansować ich pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Ma to być również wsparcie dla ich opiekunów, którzy będą mogli przebywać na rehabilitacji wraz ze swoimi podopiecznymi, nad którymi czuwać będzie zespół specjalistów. Prezes Zarządu Massmedica dodaje, że więcej informacji na temat projektów fundacji pojawi się, gdy zakończone zostaną prace remontowe.

Podobne wpisy