Medicover inwestuje w kliniki leczenia niepłodności w Norwegii

Medicover

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover wchodzi na norweski rynek, przejmując prywatną sieć klinik leczenia niepłodności. Inwestując w Klinikk Hausken, posiadającą cztery kliniki w największych miastach Norwegii, firma podjęła decyzje o rozwinięciu działalności w obszarze leczenia niepłodności. Ekspansja na nowy rynek związana jest z niedawną liberalizacją norweskiego prawa w zakresie zapłodnienia in vitro.

Ciesząca się dobrą opinią wśród pacjentów sieć Klinikk Hausken pozwoli firmie Medicover zarówno na poszerzenie działalności, jak i wzmocnienie swojego zaplecza technologicznego. Norweska sieć znana jest z wysokiej skuteczności przeprowadzanych zabiegów, które odbywają się przy użyciu nowoczesnych technologii i specjalistycznego sprzętu. Od 2006 r. sieć budowała swoją pozycję na rynku, stając się największą prywatną firmą zajmującą się leczeniem niepłodności w Norwegii. W Klinikk Hausken wykonuje się ponad 2800 cyklów in vitro rocznie, a firma zatrudnia 29 osób z personelu medycznego i administracyjnego.

Medicover nabył 70% udziałów Klinikk Hausken AS za 18,2 miliony euro z uwzględnieniem przejętego długu. Przychody zakupionej spółki, znanej wcześniej pod nazwą Fertilitet Vest AS, wyniosły 6,5 milionów euro za 2020 r. Dzięki przejęciu norweskiej sieci, Medicover, który do tej pory był właścicielem placówek oferujących leczenie niepłodności w Polsce, Indiach i na Ukrainie, będzie mógł rozwinąć swoją działalność. Zyskają na tym także norwescy pacjenci, którzy dzięki liberalizacji krajowego prawa dotyczącego zapłodnienia in vitro, nie będą musieli korzystać z leczenia za granicą. Dla firmy Medicover taka zmiana prawna oznaczać będzie zwiększenie popytu na oferowane usługi, co może przełożyć się na umocnienie pozycji Klinikk Hausken na rynku. Jak podaje Jon Hausken, założyciel Klinikk Hausken, współpraca z Medicover przyczyni się do wspólnego sukcesu obu firm.

Medicover to firma założona w 1995 r. z siedzibą w Sztokholmie, oferująca usługi medyczne i diagnostyczne. Początkowo jej działalność ograniczała się do polskiego rynku, jednak wkrótce firma rozszerzyła swoją działalność na inne kraje, takie jak Niemcy, Rumunia, Ukraina czy Indie. Firma posiada sieć szpitali, laboratoriów diagnostycznych i punktów pobrań krwi, a pacjenci mogą również korzystać z centrów stomatologicznych, salonów optycznych, czy siłowni. Oferuje również wysokiej jakości opiekę na postawie Modelu Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej oraz szeroki zakres usług laboratoryjnych. Obecnie firma Medicover zatrudnia ponad 32000 pracowników, a jej ubiegłoroczne przychody wyniosły 998 milionów euro.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *