Medicover: Pierwsza prywatna firma medyczna z mojeID

moje id

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover, jako pierwsza prywatna firma z branży medycznej w Polsce, wdrożył system mojeID. Jest to narzędzie potwierdzania tożsamości online. W przypadku Medicover system ułatwi dostęp do portalu pacjenta, aplikacji mobilnej i usług telemedycznych.

Podpis biometryczny i mojeID

Wprowadzenie przez Medicover systemu mojeID jest odpowiedzą na rosnące znaczenie usług zdalnych w opiece zdrowotnej. W przychodniach spółki już 40% wszystkich odbywanych wizyt ma miejsce za pośrednictwem telefonu, czatu lub wideorozmowy. W kolejnych latach świadczenia telemedyczne mają rozwijać się równie dynamicznie.

Medicover chętnie wprowadza nowoczesne narzędzia technologiczne do swoich placówek. Na początku 2019 r. Szpital Medicover, jako pierwsza placówka medyczna w Polsce, wdrożył podpis biometryczny. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

MojeID zabezpiecza wrażliwe dane medyczne

Według spółki KIR, która jest operatorem systemu, mojeID to narzędzie dobrze dopasowane do potrzeb branży medycznej. Umożliwia on przede wszystkim usprawnienie obsługi pacjentów. Dzięki łatwiejszej identyfikacji przyśpiesza bowiem proces rejestracji do usług medycznych. Zapewnia także możliwość udostępniania online wrażliwych danych medycznych, np. wyników badań.

System mojeID umożliwia realizację drogą elektroniczną tych formalności, które do tej pory wymagały osobistego uwierzytelnienia. Pozwala klientowi uwierzytelnić się w portalu dostawcy usługi lub urzędu w sposób, który jednoznacznie potwierdza jego tożsamość. Potwierdzenie to odbywa się poprzez bankowość internetową w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot – dostawcę tożsamości, np. bank.

KIR, operator systemu, został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *