Medicover: Ponad 100 mln euro na przejęcia

medicover centrum medyczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Medicover, zakończył z sukcesem pierwszą emisję Schuldschein (niemieckiego instrumentu dłużnego emisji zamkniętej) o łącznej wartości 120 mln €. Środki zostaną przeznaczone na akwizycje w Polsce i Rumunii.

Dywersyfikacja źródeł finansowania

Emisja została przeprowadzona przez Medicover AB, do którego należy Medicover działający na rynku polskim. Miała miejsce w transzach denominowanych w € z terminem zapadalności 5 i 7 lat, według stałych i zmiennych stóp procentowych. Popyt we wszystkich transzach był wysoki. Wskutek nadsubskrypcji, emisję zwiększono z początkowo zaoferowanej kwoty 100 mln €.

Dzięki transakcji, Medicover był w stanie zdywersyfikować źródła finansowania i znacznie poszerzyć bazę inwestorów – przede wszystkim niemieckich, azjatyckich i polskich inwestorów instytucjonalnych.

Medicover planuje przejęcia w Polsce i Rumunii

Według Johna Stubbingtona, COO Healthcare Services w Medicover, umożliwi to kontynuowanie polityki akwizycyjnej spółki, zwłaszcza w Polsce i w Rumunii. Do Medicoveru dołączyło ostatnio 15 klinik stomatologicznych w Polsce. Liczba szpitali w Grupie ogółem wzrosła do 20, po finalizacji przejęć placówek Neomedic w Polsce i Pelican Hospital w Oradei. Spółka zakończyła również przyłączanie nowych placówek (Dr. Luca, Iwoemed, Phoenix) do swojej sieci w Rumunii i planuje podobne działania w Polsce.

Medicover to jeden z największych graczy na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *